HABERLER Slider

TÜED Uludağ Şube üyeleri kazanıyor…

Birlik olursak güçlü oluruz

Bursa’da faaliyet gösteren Türkiye Emekliler Derneği Uludağ Şubesi Bursa Kent Meydanında emeklilerle bir araya geliyor.
Kent Meydanında emeklilerle sohbet edip, sorunlarını dinleyen TÜED Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars, sorunların çözümü için emeklilerin birlikte hareket etmesi gerektiğini belirtti.
Emeklilerin hak kayıplarını ve yaşam standartlarını yükseltmek için çalıştıklarını belirten Pars: “Emekliler toplumun annesidir, babasıdır. Bir ülkede emekliler mutlu değilse o ülkede refahtan, huzurdan bahsedemezsiniz. Toplumun el üstünde tutulması gereken kesimidir emekliler.
Biz burada TÜED Uludağ Şubesi olarak emeklilerin sorunlarını, sıkıntılarını en yakından bilen, takip eden kişileriz. Çıktığımız her platformda, ulusal ve yerel basında bu sorunları ve çözüm önerilerimizi haykırmaktayız. Emeklinin sesiyiz. Emeklilerimizi TÜED çatısı altında toplanmaya davet ediyoruz. Sesimizin daha gür çıkması için emeklilerin bir çatı altında toplanması gerektiğini anlatmaya çalışıyoruz. Başta İNTİBAK olmak üzere, SEYYANEN ZAM, en düşük emekli aylığının ASGARİ ÜCRET seviyesine yükseltilmesi, SENDİKA HAKKI, AYLIK BAĞLAMA ORANI, BAYRAM İKRAMİYELERİNE hakkaniyetli bir artış sağlanması, emeklinin doğalgaz, elektrik ve su faturalarına VERGİ MUAFİYETİ, EK ÖDEME oranlarının yüzde 10’a yükseltilmesi ve emeklilerden hiçbir ad altında sağlık hizmetlerinde KATKI PAYI alınmaması gibi sorunlarımızın çözümü için çalışıyoruz ve emeklilerin bu mücadeleye destek vermeleri gerektiğini söylüyoruz.
Ayrıca TÜED Uludağ Şube Üyesi olmanın ayrıcalıklarından bahsediyoruz. Çünkü TÜED Uludağ Şube Üyesi olmak emeklilere kazanç sağlıyor. Özel hastaneler, marketler, mağazalar, düğün salonları, kaplıcalar, özel okullar ve daha birçok sektörde ulaşımdan akaryakıta, giyimden beyaz eşyaya varana kadar birçok kurumla yaptığımız özel indirim anlaşmaları sayesinde üyelerimizin bütçesine ciddi kazanımlar sağlıyoruz. Bu fırsatlardan yararlanan üyelerimiz yılda en az bir maaş tutarında kazanç sağlıyor. Ayrıca SGK ile yaptığımız protokol çerçevesinde taksitleri emekli aylıklarından kesilmek üzere kışlık yakacak ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlıyoruz.

TÜED Uludağ Şubesi olarak biz bir aileyiz

TÜED Uludağ Şubesi olarak biz bir aileyiz. Her yıl Ankara’ya ATAMIZA, ÇANAKKALE’ye şehitlerimizi ziyarete gidiyoruz üyelerimiz, onların çocukları ve torunlarıyla birlikte 3 kuşak. Talepler doğrultusunda kültürel geziler ve özel gün etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. Gelenekselleşen CUMHURİYET BALOLARIMIZ, ANNELER GÜNÜ ve DÜNYA KADINLAR GÜNÜ etkinliklerimizde üyelerimizle birlikte keyifli vakitler geçiriyoruz.” diye konuştu.
TÜED Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars, “Hizmetlerimiz, çalışmalarımız ve projelerimiz ile ilgili detaylı bilgi almaları için emeklilerimizi şubemize bekliyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir