BAŞKAN

28.01.1963 yılında Bursa’da doğdu. Babası inşaat ustası, Annesi Merinos’ta işçi olan ailede 4 kardeşin en küçüğü olan Pars, evli ve 3 erkek çocuk babasıdır.

Eğitim hayatına Barbaros İlköğretim Okulu’nda başlayan Pars,  Ortaokulu Çınar Lisesi’nde, Liseyi Tophane Endüstri Meslek Lisesi Pratik Sanat Okulu’nda devam etti. Askerden önce Burçelik Fabrikası’nda çalıştı. 1984’te vatani görevini yapan Pars, 1986 Tofaş Fabrikası’nda, 1994 ‘te Türk Telekom’da Müşteri Temsilcisi olarak çalıştı.

1989 yılında Doğru Yol Partisi Gençlik Kolları’nda görev aldı.  2005 yılına kadar İl Yönetiminde İşçi Komisyon Başkanlığı yaptı.  2004 yılında İl Genel Meclis Üyeliği’nde bağımsız aday, 2007 yılında da Bağımsız Milletvekili adayı oldu. 2006 yılında Türk Metal Sendikası Başkanı Mustafa Özbek ve Rauf Denktaş’ın öncülüğünü yaptığı Türkiyem Topluluğu Sözcüsü (İl Başkanı) görevinde bulundu.

2008 yılında emekli oldu. 2009 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Osmangazi kontenjan 1.sırada yer aldı.

1996-2000 yılları arasında İnönü İlköğretim Okulu’nda Okul Aile Birliği Başkanlığı, 2003-2008 yılları arasında Hürriyet Meslek Lisesi Okul Aile Birliği Başkanlığı yaptı.  Türkiye’de ilk defa bir devlet okuluna TS-EN-İSO 9001-2000 kalite belgesi kazandı.

Halen kurucusu olduğu Türkiye Emekliler Derneği(TÜED) Uludağ Şubesinde 6 yıldır Şube Başkanlığı görevini yürütmektedir.

TÜED Uludağ Şube Başkanı olarak hazırladığı, emeklilerin sorunları ve çözüm önerilerini içeren raporları her platformda dile getiren Pars, Bursa’da akaryakıttan sağlığa, giyimden eğitime, konaklama, tekstil ve kaplıcalara kadar birçok alana uzanan protokoller sayesinde üyelerine büyük kazanımlar sağlamaya çalışıyor.

Yaşamı boyunca emeğiyle çalışarak ailesine, milletine ve ülkesine hizmet eden emeklilerimizi, yaşlılarımızı kollayıp, gözetmek için elini taşın altına koymuş ve yaşam standartlarını en üst seviyelere çıkarmak için yorulmak bilmeden çalışmayı kendine misyon edinmiştir.