Slider VİDEO GALERİ

Pars, Bursa Uludağ/Görüş Gazetesine konuştu…

TÜED Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars, 05 Temmuz 2023’te sonuçlanacak olan emekli maaş artışı ve emeklilerle ilgili pek çok konuda bilgi paylaşımında bulundu…

Emeklilerin Alım Gücü Geçen Yıllara Göre Gözle Görülür Oranda Düşmüştür

Daha yeni uğurlamış olduğumuz Kurban Bayramında emeklilerin gerek kurban alımı gerekse diğer tüm alım alanlarında oldukça mağdur kaldıklarını ve pek çoğunun da kurban kesemediğini belirtti. Emeklilerin bu bayramda torunlarına oldukça mahcup düştüğünü ifade eden Sayın Pars, devlet yetkililerine de pek çok konuda yüksek tondan çağrıda bulunmuş oldu.

Bayramda Emeklilerin Boynu Büküktü..

“Yarın açıklanacak olan zammı 16 milyon emekli dört gözle bekliyor. Sabırsızlıkla bekliyoruz. Bayramda emekliler boynu bükük kaldılar. Sıkıntılı geçirdik. Torunlarımıza çocuklarımıza bayram harçlığı veremedik “ ifadeleriyle emeklilerin güncel durumuyla ilgili gözlemlerini paylaşmış oldu. Bayram ikramiyelerinin artacağının söylenmesine rağmen aynı meblağın verilmiş olması sitemini de ilgili devlet yetkililerine ifade etmiş oldu.

Cumhurbaşkanına Çağrı

Emeklinin kimseye boyun bükmeyerek yaşayacağı zammı hak ettiğini ve ilgili maaş zammını da Cumhurbaşkanından talep ettiğini ifade etti. Yapılacak maaş artışının uzun süre göz ardı edilen dul ve yetimler için de uygulanarak, en düşük emekli maaşı kadar olması gerektiği talebinin yanı sıra intibak çalışmasının da gerekliliğinin altını çizmiş oldu.

Gerekirse Sokağa İneriz..

İnsana yaraşır bir maaşın her emeklinin hakkı olduğu ana düşüncesiyle zamların da bu hassasiyetle ele alınmasının en sağlıklı sonuçları ortaya koyacağını ifade etti. Zira maaş artışının zamların da eş zamanlı her sektöre gelmesiyle pek de rasyonel sonuçları doğurmadığını ifade etti. Pek çok verinin maaş artımlarında baz alındığını fakat bu verilerin gerçekliğinde de ilgili araştırma ve detayın da bazen yeteri derecede inanılır olmaması durumunun da altını çiziyordu. Sonuç olarak eğer emekli maaşlarında yeterli bulunmayan bir durumla da karşılaşılışa aynı EYT’liler gibi yasal protesto haklarını da kullanarak sokağa inmede tereddüt etmeyecekleri kararlılığını da ortaya koymuş oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir