HABERLER VİDEO GALERİ

BAŞKAN PARS: “EMEKLİNİN SABRI KALMADI”

TÜED Uludağ Şubesi Başkanı Kenan Pars Gerçek Sesler programının konuğu oldu.

Emeklilere yapılan zammın ardından beklentileri karşılanmayan emeklilerin ek zam talepleri ve husustaki son gelişmeler masaya yatırıldı.

TÜED genel merkezi 1970 yılında Ankara’da kurulduğunu söyleyen Kenan Pars, “1970 yılında Ankara’da kurulan deneğimiz Türkiye’de 120 şubeye ulaşmıştır. Emekli, dul ve yetimin yanında olan onların sesi kulağı olan bir sivil toplum kuruluşuyuz. Türkiye çapında 1 milyonun üzerinde üyemiz var. Emeklilerimizden, yılda bir kez olmak üzere 60 lira ücret alıyoruz. Bunun karşılığında ise emeklilerimize gıda, sağlık, ulaşım gibi birçok alanda indirim sağlıyoruz.” dedi.

“BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR”

Emeklilerin birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğini vurgulayan Pars, sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye’de şu anda 14 milyon 350 bin emekli mevcut. Birlik olmalıyız. Bu hususta EYT’li kardeşlerimi kutluyorum. Onlar birlik oldu, sokağa çıktı ve istedikleri hakkı aldılar. Ama diğer emeklilerimiz birlik olamıyor. Bizler de birlik olduğumuzda her türlü kademeyi aşabiliriz.”

“EMEKLİNİN SABRI KALMADI”

Yapılan zammın emeklilerin isteklerini karşılamadığını belirten Pars, “Sayın Cumhurbaşkanımız “Sabredin” diyordu. Emeklilerin sabrı kalmadı artık bıçak kemiğe dayandı. Emekli maaşı 20 bin lira yapılsa dahi, emeklilerin bundan önceki borçlarını ödeyecek durumu kalmadı.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir