HABERLER Slider

EMEKLİ DİLENCİ DEĞİLDİR, SADAKA İSTEMİYORUZ.

Türkiye Emekliler Derneği Uludağ Şubesi’nin 4.Olağan Genel Kurulu 06 Ekim’de Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Tek listeyle girilen seçimde Başkan Pars yeniden seçilerek güven tazeledi. Genel kurulda konuşma yapan Pars, emeklilerin sorunlarına değindi.

EMEKLİ BUNU REVA GÖRENLER GECELERİ YASTIĞA BAŞINI KOYUP NASIL UYUYOR

EMEKLİ BUNU HAK ETMİYOR! EMEKLİ DİLENCİ DEĞİLDİR, SADAKA İSTEMİYORUZ.

Emekli şu geldiğimiz noktada sosyal yardımlara mahkum edildi. Bu mudur yıllarca ödediğimiz primlerin karşılığı. Emekli, dul ve yetimler yaşamak için el açıp yardım dilenmeye mahkum edilmiştir. Bizler sadaka değil yıllarca ödediğimiz primlerin hakkını istiyoruz. Emekli bunu reva görenler geceleri yastığa başını koyup nasıl uyuyor merak ediyoruz.

EMEKLİ BARINAMIYOR, BESLENEMİYOR

Bugün sayıları 16 Milyona yaklaşan emekli toplumunun acil çözüm bekleyen sorunları vardır. Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntıların faturası emekli, dul ve yetimlerimize kesilmiştir. En düşük emekli aylığı 7 Bin 500 Lira. Dul ve yetimlerimiz daha da az alıyor. Açlık sınırı 13 Bin 334 Lira, yoksulluk sınırı 43 Bin 433 TL. Temmuz ayında 11 Bin 400 liraya çıkarılan asgari ücret bile açlık sınırının altında. Geçtiğimiz 3 ayda aldığımız aylıkların yüzde 25’i de eridi. Kaldı ki temmuzda sıfır zama alan 6 milyon emekli var. Evi olmayan emekliler artık kiralarını ödeyemiyorlar, sağlıklı beslenemiyorlar. Ülkenin  el üstünde tutması gereken toplumun annesi, babası olan emekliler sefalet aylıklarına mahkum edilmiştir.

EMEKLİYLE DALGA GEÇMEK KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR

Temmuz’da sıfır zam alan milyonlarca emekli çok zor durumdadır. Emekli aylıklarında iyileştirme için üzerinde çalışıyoruz deniyor. Ekim dendi Meclis açılınca dendi. Saygı duyulması gereken bu insanlar artık vaat dinlemek istemiyor. Bizi oyalamayın, ertelemeyin. Sabrımızda kalmadı, takatımızda. Bıçak kemiğe dayandı, parçaladı. Her ne yapılacaksa derhal yapılmalıdır. Emekliye verilen sözler tutulmalıdır. Emekliyle dalga geçmekte kimsenin haddi değildir.

EMEKLİLERİN REFAH DÜZEYİ O ÜLKENİN EKONOMİSİNİN EN ÖNEMLİ GÖSTERGESİDİR

Ülkeyi yönetenlerin ve yönetme iddasında olanların en önemli hedefi emeklilerinin mutlu olduğu bir ülke yaratmak olmalıdır. Emeklilerin refah düzeyi o ülkenin ekonomisinin en önemli göstergesidir. Her yerde dediğim üzere emeklinin 2 silahı var. Biri hayır duası, diğeri bedduası. Biz son 7 yıldır hayır duası etmiyoruz.

Buradan tüm emeklilere sesleniyorum. Hak arama davasına, davamıza sahip çıkmak adına gelin derneğimize üye olun, bir çatı altında toplanalım. Birlik olalım, güçlü olalım.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir