ETKİNLİKLER HABERLER

Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutladık

Türkiye Emekliler Derneği Uludağ Şubesi’nin düzenlediği Cumhuriyet Balosu’nda, Bursalı emekliler bir araya geldiler. Yüksek katılımla gerçekleşen etkinlikte dernek üyeleri ve aileleri Cumhuriyet’in 98.yılını büyük bir coşkuyla kutladılar.

Milli Bayramlar Ülkemizin vazgeçilmez değerleridir

Adramis Termal Otel’de yaklaşık 200 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen kutlamada konuşan Türkiye Emekliler Derneği Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars: “Bugün bütün dünya Mustafa Kemal Atatürk’ün çok büyük bir lider olduğunu kabul ediyor. İnanıyorum ki Atatürk daha uzun yaşasaydı Türkiye şu an çok daha ileri bir durumda olurdu. 19 Mayıs 1919’da başlayan milli mücadele 29 Ekim 1923’de Cumhuriyet’in ilan edilmesiyle sonuçlandı. Ülkemizin vazgeçilmez değerleri olan milli bayramlarımız, her yıl coşku ile kutlanmalı ve nesilden nesile bu coşku ve gurur ile aktarılmalıdır. Bugün şanlı bayrağımız göklerde dalgalanıyorsa, minarelerimizde ezanlar okunuyorsa bunu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına borçluyuz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyet Bayramı’nın 98. Yıldönümünü kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bütün kurucu kahramanları ve bugüne kadar vatan toprağına verilen aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor, hepsine Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

Milli bayramlarımız bağımsızlığımızın sembolleridir

TÜED Uludağ Şube üyeleri, aileleri ve otelin diğer müşterileriyle birlikte pasta kesip, dans ederek güzel bir gece geçirdiler. Memnuniyetlerini dile getiren emekliler: “Milli bayramlarımız bağımsızlığımızın sembolleridir. Ülkemizi birleştirir, bütünleştirir. Bu coşku ve gururu bizlere yaşatan TÜED Uludağ Şube Başkanımız Kenan Pars ve diğer Yönetim Kurulu Üyelerine çok teşekkür ederiz” dediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir