HABERLER Slider

Promosyonda en yüksek rakam emekliye verilmeli…

Pars: “14 Milyon emekliye promosyonda en yüksek rakam verilmelidir”

Emekli promosyon ödemeleri 8 bin 250 TL üzerine çıktı. Temmuz zammı ardından emekli maaşı promosyon ücretleri de gündemden düşmüyor. Bankaların girdiği promosyon yarışında çıta her geçen gün yükseliyor.

Emeklilerin büyük bir çoğunluğunun maaşlarını kamu bankalarından aldığını belirten Türkiye Emekliler Derneği Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars: “Kamu bankaları emeklileri çantada keklik görmesin” diye konuştu.

Promosyon rakamlarının yükselmesinin memnuniyet verici olduğunu ifade eden Pars kamu bankalarının bu yarışın dışında kalmasını da üzücü olduğunu söyledi.

Emekliler toplumun en mağdur kesimi

Özel bankalar tarafından şu an emekliye verilen promosyon ödemeleri 8 Bin 250 Liraya kadar çıktı. Kamu Bankaları ise hala 750 Lira olarak ödeme yapıyor. Ama bir kamu bankası bir bakanlık personeline 25 Bin lira veriyor. Bu çok üzücü. Sayıları yaklaşık 14 Milyonu bulan emekli, dul ve yetimlerine 750 lira verirken hiç mi utanmıyorlar. Emekliler toplumun en mağdur kesimi. TÜİK eliyle alım gücü her geçen gün eriyen emeklilerin yüzünü güldürsünler. 1 Ton yerli kömür 7 Bin Lirayı buldu. Emekli şimdiden kışı nasıl geçireceğini düşünüyor.

Emekli bir o bankadan bir diğer bankaya pin pon topu gibi gidip geliyor

Emekli için alışkanlıklarını değiştirmek kolay değil. Emekli bir o bankadan bir diğer bankaya pin pon topu gibi gidip geliyor. Bankalar önünde saatlerce sıra bekliyor. Bu bir zulümdür. Yazıktır günahtır. Ekmek kuyruklarında beklediği yetmiyor şimdi de bankalar önünde bu sıcaklarda sefil oluyor. Hadi maaşını taşıyor değiştiriyor bankasını 1 hafta sonra bir diğer banka daha yüksek bir rakam açıklıyor. Haydi tekrar aynı süreç. Emekliler bu toplum annesidir babasıdır. Çocuk gibi oynamasınlar emekliyle.

Kamu bankaları bir bakanlık personeline 25 Bin Lira promosyon verebiliyorsa emekliye de 750 Lirayı layık görüyorsa ortada çok açık bir haksızlık var demektir. Sadaka mı veriyorlar. Sayıları yaklaşık 14 Milyonu bulan emeklilere promosyonda en yüksek rakamı vermeliler.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir