ETKİNLİKLER Slider

TÜED Uludağ 3 Kuşak Çanakkale’de…

TÜED Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars, emeklinin hak arama mücadelesinde ki çalışmaları yanında, projeleri ve düzenlediği sosyal aktivitelerle de adından sıkça söz ettiriyor.

Türkiye Emekliler Derneği Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars, her yıl olduğu gibi TÜED Uludağ Şube üyeleri, onların çocuk ve torunları ile birlikte 3 kuşak, Çanakkale Gezisi düzenledi. Şube Üyelerinin, çocukları ve torunları ile birlikte katıldığı geziye Bursa’dan 5 otobüste 220 kişi katıldı.

Çanakkale’de vatan için canlarını veren kahraman şehitlerimiz göz yaşlarıyla yad edildi. Kilitbahir, Şehitlik Abidesi, Seddülbahir, Alçıtepe, Conkbayır, Anafartalar, Anzak koyunda yaşanan muharebe yerleri gezildi. Siperleri de gezen kafile, hem orada ve hem de şehitlikte Mehmetçikler için bol bol dua okudular.

Tarihimizi çocuklarımıza, torunlarımıza öğretmek en önemli görevlerimizdendir

Her Türk vadandaşının mutlaka görmesi ve bu havayı koklaması gerektiğini belirten TÜED Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars: “Tarihimizi çocuklarımıza, torunlarımıza öğretmek en önemli görevlerimizdendir. Bu amaçla hem tarihi yerinde görüp öğrenmek, buranın havasını koklamak ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi anmak için buradayız.  Burada kahraman ordumuz bir tarih yazmıştır. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bizlere bu destanı yaşatan Aziz Şehitlerimize şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

Ziyaretlerimiz devam edecek…

Çanakkale’ye her yıl düzenledikleri bu ziyaretlerin devam edeceğini söyleyen Pars, “Dileğimiz, vatan, toprak, namus uğruna savaşan dedelerimiz, ninelerimiz, tüyü bitmemiş çocukların şehitlik mertebesine ulaştıkları Çanakkale’yi sık sık ziyaret ederek, Aziz Şehitlerimizi rahmetle, saygıyla ve şükranlarımızla anmaktır.” dedi. Çanakkale’nin, fedakar bir milletin kahramanlık, şeref ve namus kalesi olduğunu belirten Kenan Pars, herkesi bu ruha sahip çıkmaya davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir