ETKİNLİKLER Slider

TÜED Uludağ, geleneksel fidan dikimi…

Türkiye Emekliler Derneği Uludağ Şubesi, Orman Genel Müdürlüğü’nün kendilerine tahsis ettiği alanda fidan dikimi gerçekleştirdi. Her sene geleneksel hale getirilen Ayancık mevkiindeki Emekliler Ormanı’na 200 fidan dikimi yapan TÜED Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve dernek üyeleri keyifli bir gün geçirdiler.

Başkan Pars yaptığı açıklamada: “İnsanların ormanlara verdiği zararlar çok. Her sene yaşanan orman yangınları geleceğimizi tehlikeye sokmaktadır. Gözlerimizin önünde yok olmaktadır. Ormanlarımızın azalışını, her sene artan ivmeyle yok olan ağaçlarımızın kül oluşunu, ihmalkarlığın, bilinçsizliğin, ksıt içeren sebeplerin neden olduğu bu karanlık hektarlarca alanın ne olacağını düşünelim. Düşünmekle kalmayıp harekete geçelim. Yanan ormanlarımızın eksikliğini hissetmemek için tohumdan filiz, filizden fidan yetiştirelim. Fidan dikmeyi hobi haline getirelim.

Çocuklarımıza ağaç sevgisini aşılayalım. Okullarımızda fidan dikim günleri düzenleyelim. Pikniğe giden her vatandaşın geçirdiği günün neşesi diktiği fidanla can bulsun” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir