ETKİNLİKLER Slider

TÜED Uludağ’ın Çanakkale Çıkartması

TÜED ULUDAĞ ŞUBESİ 3 KUŞAK ÇANAKKALE’DE

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Uludağ Şubesi, üç kuşak Çanakkale turu düzenledi. 5 otobüs ile 225 üyenin katıldığı gezide duygusal anlar yaşandı.

TÜED Uludağ Şubesi, emeklilerin daha rahat bir yaşam sürmesi için yaptığı çalışmaların yanı sıra düzenlediği sosyal aktivitelerle de adından sıkça söz ettiriyor. Daha önce Ankara’ya gezi düzenleyen TÜED Uludağ Şubesi, şimdi de Çanakkale Şehitliklerini ziyaret ettiler.

TÜED Uludağ Şube Üyeleri, çocukları ve torunları ile birlikte katıldığı geziye Bursa’dan 5 otobüste 225 kişi katıldı. Çanakkale Savaşı’nda vatan için canlarını veren kahraman askerler göz yaşlarıyla yad edildi. Ayrıca, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Garnizon Komutanlığı işbirliği ile 2015 yılında tamamlanan Bursa Şehitliği’ni de ziyaret eden kafile duygusal anlar yaşadı.

ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ

Çanakkale ruhunun her zaman yaşatılması gerektiğine vurgu yapan TÜED Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars: “Birinci Dünya Savaşı’nda kahraman Türk Ordusu Çanakkale’de olağanüstü bir başarı göstermiştir. Bu zafer, dünya milletlerine örnek olmuştur. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale Zaferini bizlere yaşatan Türk Ordusu’na şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

SIK SIK ZİYARET EDECEĞİZ

Çanakkale’ye ziyaretlerinin süreceğini söyleyen Pars, “Dileğimiz, vatan, toprak, namus uğruna savaşan dedelerimiz, ninelerimiz, tüyü bitmemiş çocukların şehitlik mertebesine ulaştıkları Çanakkale’yi sık sık ziyaret ederek, onları göz yaşı ve dualarla anmaktır.” dedi. Çanakkale’nin, fedakar bir milletin kahramanlık, şeref ve namus kalesi olduğunu belirten Kenan Pars, herkesi bu ruha sahip çıkmaya davet etti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir