HABERLER Slider

Emeklilerimiz için Yaşam Merkezi istiyoruz…

TÜED’den Başkan Aktaş’a ziyaret

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars, beraberinde Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret etti. TÜED’den ziyarete ilişkin açıklama yapan Kenan Pars, burada derneğin çalışmaları hakkında bilgi verdiklerini ve kuruldukları günden bu yana hak arama mücadelesini sürdürdüklerini söyledi.

Yaklaşık 550 Bin emeklinin yaşadığı Bursa’da, TÜED Uludağ şubesinin de yaklaşık 10 Bin üyesi olduğunun altını çizen Pars, “Bu üyelerimizin tek çatı altında toplanabileceği bir lokal, içinde çok amaçlı toplantı salonu, çocukları ve torunları için oyun parklarının olacağı bir alan, emeklilerin gönül rahatlığıyla gidebileceği, ulaşım açısından kolay olan alanın Sosyal Yaşam Merkezi olarak projelendirilip hayata geçirilmesini istiyoruz. Bugüne kadar ki bütün belediye başkanlarına bu talebimizi ilettik. Ancak bir sonuç alamadık.” dedi. Pars ayrıca dernek üyeleri için BURULAŞ’tan indirim talebinde bulundu.

DESTEK VERMEYE HAZIRIZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, emeklilerle ilgili yapılacak olan çalışmalara destek vermeye hazır olduklarını vurguladı. Emeklilere her zaman kapılarının açık olduğunu dile getiren Aktaş, “Emeklilerimizin çektiği sıkıntıları çok iyi biliyoruz. Dernek Başkanı Pars’ın üyeleri için yaptığı çalışmaları yakından takip ediyoruz ve verdiği çabayı takdirle karşılıyoruz. Emeklilerimizin yaşamlarını daha rahat sürdürebilmeleri için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bize iletilen taleplerle ilgili de elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir