ETKİNLİKLER Slider

Pars: “Bu ruha sahip çıkacağız!”

Türkiye Emekliler Derneği Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars, 5 otobüsle 3 kuşak Çanakkale Turu düzenledi. Şube Üyelerinin, çocukları ve torunları ile birlikte katıldığı geziye Bursa’dan 5 otobüste 220 kişi katıldı. Çanakkale Savaşı’nda vatan için canlarını veren kahraman askerler göz yaşlarıyla yad edildi. Bir milletin tekrar diriliş destanının yazıldığı Çanakkale Savaşı’nın yapıldığı Kilitbahir, Şehitlik Abidesi, Seddülbahir, Alçıtepe, Conkbayır, Anafartalar, Anzak koyunda yaşanan muharebe yerlerini gezdi. Siperleri de gezen kafile, hem orada ve hem de şehitlikte Mehmetçikler için bol bol dua okudular.

TÜED Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars, emeklinin hak arama mücadelesinde ki çalışmaları yanında, projeleri ve düzenlediği sosyal aktivitelerle de adından sıkça söz ettiriyor.

Çanakkale ruhunun her zaman yaşatılması gerektiğine vurgu yapan TÜED Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars: “Tarihimizi çocuklarımıza, torunlarımıza öğretmek en önemli görevlerimizdendir. Bu amaçla hem tarihi yerinde görüp öğrenmek, buranın havasını koklamak ve başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi anmak için buradayız.  Burada kahraman ordumuz bir tarih yazmıştır. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bizlere bu destanı yaşatan Türk Ordusu’na şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

Bu ruha sahip çıkacağız

Çanakkale’ye ziyaretlerinin süreceğini söyleyen Pars, “Dileğimiz, vatan, toprak, namus uğruna savaşan dedelerimiz, ninelerimiz, tüyü bitmemiş çocukların şehitlik mertebesine ulaştıkları Çanakkale’yi sık sık ziyaret ederek, Aziz Şehitlerimizi rahmetle, saygıyla ve şükranlarımızla anmaktır.” dedi. Çanakkale’nin, fedakar bir milletin kahramanlık, şeref ve namus kalesi olduğunu belirten Kenan Pars, herkesi bu ruha sahip çıkmaya davet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir