HABERLER Slider

Pars: “Öncelikli gündem emekliler olmalıdır!”

Türkiye Emekliler Derneği Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars, sabah kahvaltısında Basın Mensuplarıyla bir araya geldi. Emeklilerin refah düzeyini yükseltmek, hak kayıplarını dile getirmek adına yer verdikleri haberler için basın mensuplarına teşekkür eden Pars gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

TÜED Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars: “1.500 TL ile yaşama mücadelesi veren emekliler öncelikli gündem olmalıdır!”

Toplumun sıkıntı yaşayan kesimlerinin en başında emeklilerin geldiğini ifade eden TÜED Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars şöyle konuştu: “Asgari ücret zammı, 3600 ek gösterge ve EYT, ülke gündeminde geniş yer tutmakta. 3600 ek gösterge, bir an önce tüm memur ve emeklilerini kapsayacak şekilde düzenlenmelidir. Asgari ücretin, yaşadığımız hayat şartlarına uygun şekilde artışı sağlanmalıdır. Kanunların geriye doğru işletilmesinden kaynaklı mağduriyet yaşayan EYT’lilerin de emeklilik düzenlemeleri bir an önce yapılmalıdır. Katılıyoruz ancak bu gündemin içinde emekliler de olmalıdır diyoruz. 1.500 TL ile yaşama mücadelesi veren emekliler öncelikli gündem olmalıdır. Başta intibak olmak üzere emeklilerin acil çözüm bekleyen birçok sorunu olduğu unutulmamalıdır.” diye konuştu.

TÜED olarak hazırladıkları, emeklilerin taleplerini içeren raporu ve basın açıklamasını paylaşan Pars; basın mensuplarıyla birlikte kahvaltı yaparak ülke gündemini değerlendirdi.

TÜED Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars’ın Basın Açıklaması için tıklayınız…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir