ETKİNLİKLER Slider

TÜED Uludağ Ailesi olarak ATAMIZIN HUZUNDAYIZ…

Türkiye Emekliler Derneği Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars, beraberinde Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve Dernek üyeleri, üyelerinin çocukları ve torunlarıyla birlikte Başkent Ankara’ya kültür turu gerçekleştirdiler.

Anıtkabir’de ATAMIZIN HUZUNDAYIZ

Bursa’dan 3 otobüsle Ankara’ya düzenlenen kültür gezisine 120 kişi katılım sağladı. Ankara’da ilk önce Anıtkabir’i ziyaret eden kafile Aslanlı yoldan Atanın huzuruna çıktılar. Kafileye Atatürk müzesini gezdirip, bilgiler veren TÜED Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars, üyeleriyle birlikte Atatürk’ün mozolesine çiçek bırakarak, dua ettiler.

Tören alanında kafileye konuşma yapan TÜED Uludağ Şube Başkanı Kenan Pars: “Burada ebedi istirahatgahında yatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmetle, özlemle ve saygıyla anıyoruz. Atamızı, Cumhuriyeti, devrimlerini ve şanlı tarihimizi evlatlarımıza, torunlarımıza öğretmek en önemli görevimizdir. Bizim bugün burada olmamızın sebebi de budur” diye konuştu.

Cumhuriyet ve Kurtuluş Savaşı Müzeleri

Duygusal anlar yaşayan kafile buradan 18 Ekim 1924’den 1960 yılına kadar Atatürk ilke ve devrimlerinin doğuşuna ve çok partili sisteme tanıklık eden Eski TBMM Binasını, şimdiki Cumhuriyet Müzesini ve hemen yanındaki Kurtuluş Savaşı Müzesini ziyaret ettiler. Cumhuriyet Müzesi olarak hizmet veren binada; ilk üç cumhurbaşkanı dönemini yansıtan olayları, fotoğrafları, cumhurbaşkanlarının özel eşyalarıyla dönemin meclisinde alınan karar ve kanunları çocukları ve torunlarıyla birlikte gezdiler.

ULUCANLAR CEZAEVİ MÜZESİ

Geziye devam eden kafile, Açık kaldığı 81 yıl boyunca değişik görüşlerden birçok siyasetçinin, sanatçının, yazarın ve gazetecinin kaldığı, günümüzde müze, kültür-sanat ve kongre merkezine dönüşen Ulucanlar Cezaevi’ni de ziyaret ettiler.

Geziden çok memnun kalan TÜED Uludağ Şube üyeleri: “Çocuklarımız ve torunlarımızla birlikte Ankara’ya gelip Atamızı ziyaret edip, tarihimizi içimizde tekrar yaşadık. Bu gezi unutulmayacak bir anı oldu hepimiz için. Bu imkanı bize sağladığı için TÜED Uludağ Şube Başkanımız Kenan Pars’a çok teşekkür ederiz” dediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir