ETKİNLİKLER

TÜED Uludağ’dan Anneler Günü Etkinliği…

Türkiye Emekliler Derneği Uludağ Şubesi, Anneler Günü’nde, Ali Osman Sönmez Huzurevi’nde bulunan Anneler için özel bir ekinlik düzenledi.

TÜED Uludağ Şubesi tarafından geleneksel hale gelen Anneler Günü Özel Programı’nın 3.sü Rüya Park Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.

Etkinlikte annelere hitap eden Başkan Kenan Pars, tüm annelerin yılın annesi olduğunu, bugün ve her zaman her şeyin en iyisine layık olduğunu belirterek, “Aile hayatını birleştiren, hoşgörünün, fedakarlığın, merhametin ve şefkatin simgeleri annelerimizdir. Bütün arzumuz ve bütün çabamız, yüreklerinizin yangın yerine dönmediği, gözyaşı dökmediğiniz bir ülkede yaşamak. Sizin yüzünüzün gülmesi ve huzurunuz, bizim için her şeyin üzerindedir” diye konuştu.

‘Cennet Annelerin ayağı altındadır’

Hayatlarını evlatlarına adayan annelerin hakkının asla ödenemeyeceğini vurgulayan Pars, “Yüce dinimizde de anlatıldığı gibi İslamiyettten önce toprağa gömülen kız çocuğunu annelik makamı ile yüceleştirdiği için ‘Cennet Annelerin ayağı altındadır’ diyerek anneleri büyük makama ulaştırmıştır” dedi.

Anneler Günü’nde tüm annelere mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir hayat dileyen Kenan Pars, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Anneler her şeyi görmeseler bile, kalpleriyle duyarlar” sözünü hatırlatarak konuşmasını tamamladı.

Ali Osman Sönmez Huzurevi’nden gelen 30 anneye farklı hediyeler sunan TÜED Uludağ Şubesi, ayrıca Bursa’da seslerini duyuran basın mensuplarına da teşekkür plaketi takdim etti.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir